Event Information

 Västerås, Sweden
21 September 2019

Black River Run 2019

50 Miles

Itra Points
2
Mountain Level
1
Finisher level
130
National League
-
Runner Time Age Gender Nationality
1 NILSSON Marcus 6:48:24
Become an ITRA member for 8€ per year to unlock all your race statistics
+
78;
22 H SWE
2 BYGDELL JOHANNA 6:57:54 37 F SWE
3 KALLSTROM Fredrik 7:05:51 31 H SWE
4 Westberg Sebastian 7:14:20 31 H SWE
5 RYDSTEDT David 7:35:55 37 H SWE
6 OLSSON Simon 7:46:50 34 H SWE
7 ALVANGER Patrik 7:56:10 44 H SWE
8 GARDSBACK Mattias 7:56:38 41 H SWE
9 BRANTVALL Jonas 8:02:13 47 H SWE
10 NORDIN Henrik 8:10:36 50 H SWE
11 Westlake Cameron 8:17:36 44 H AUS
12 COLLEN Jonas 8:38:21 37 H SWE
13 Bylund Patrik 8:40:51 42 H SWE
14 WRANG Greger 8:44:08 48 H SWE
15 BACKLUND Erik 8:53:26 52 H SWE
16 BJORNBERG Carl 8:54:29 43 H SWE
17 JOHANSSON Per 9:07:41 55 H SWE
18 PALM Joar 9:09:30 40 H SWE
19 Larsson Martin 9:15:52 43 H SWE
20 JILBORG Rickard 9:16:26 34 H SWE
21 ZETTERQVIST Daniel 9:21:21 41 H SWE
22 RONNQVIST Michaela 9:21:54 36 F SWE
23 HEMSTROM Stefan 9:25:56 53 H SWE
24 LE Loan 9:27:39 45 F SWE
25 WAHLMAN Christofer 9:28:17 39 H SWE
26 PERSSON Per 9:29:25 50 H SWE
27 EKSTROM Jim 9:31:45 29 H SWE
28 BOLIN Orjan 9:42:28 50 H SWE
29 JOHNSSON Simon 9:51:09 40 H SWE
30 BRODD JAGESTEDT Jonas 10:00:35 41 H SWE
31 LENBERG Lars 10:03:22 46 H SWE
32 WALFRIDSON Joe 10:07:26 45 H SWE
33 ANKARCRONA Elisabeth 10:18:54 41 F SWE
34 BERGSTROM Frida 10:20:46 35 F SWE
35 GRASBERG Marie 10:22:53 37 F SWE
36 EKSTROM Andreas 10:27:38 47 H SWE
37 JOHANSEN Mathias 10:28:10 48 H SWE
38 KARLSTRAND Robin 10:34:50 36 H SWE
39 RONN Niklas 10:40:51 45 H SWE
40 NILSSON Magnus 10:46:25 36 H SWE
41 NYGREN Ylva 10:49:01 53 F SWE
42 RINGELS Henrik 10:57:48 29 H SWE
43 Brorsson Ola 10:58:08 46 H SWE
44 OKSENVAG Tone 10:58:18 47 F NOR
45 BERNTSSON Fredrik 11:13:05 52 H SWE
46 HARRIESSON Lotti 11:20:05 54 F SWE
47 BERG Victor 11:29:20 39 H SWE
48 RYDSTEDT Louise 11:30:14 37 F SWE
49 ALDHAGEN Malin 11:32:24 24 F SWE
50 ESKOLA Joonatan 11:38:37 23 H FIN
51 NILSSON Per 11:40:12 44 H SWE
52 DAHLGREN Thomas 11:41:05 50 H SWE
53 RONN Ulf Bjorn 11:51:27 42 H SWE
54 LINDERHOLM Maja 11:53:13 23 F SWE
55 ROSEN Niklas 11:55:29 29 H SWE
56 STROM Fredrik 12:06:39 51 H SWE
57 THORPE Michael 12:11:58 36 H GBR
58 BENARI Ida 12:44:05 38 F SWE
59 VIRDEBY Anna 12:44:05 40 F SWE
60 JANSSON Hans 12:48:07 62 H SWE
61 ERIKSSON Mats 12:52:05 52 H SWE
62 JOHANSSON Maj Britt 12:53:44 60 F SWE
63 MANBRE Gunilla 13:17:18 51 F SWE
64 SOLENDER Stefan 13:29:14 44 H SWE
65 JANZON Christer 13:57:09 54 H SWE
66 LARSSON Stefan 14:19:01 51 H SWE
67 JONSSON Stefan 14:30:06 53 H SWE
68 HAMMARSTEN Lena 14:35:29 53 F SWE
DNF ABERGH Camilla 47 F SWE
DNF Biwall Hellman Karolina 40 F SWE
DNF DOXRYD Christopher 44 H SWE
DNF HEDEN Per Magnus 48 H SWE
DNF JUNES Olli 28 H FIN
DNF LIEN RONN Barbro 48 F SWE
DNF LODHAMMAR Alexander 18 H SWE
DNF PRATT Helene 50 F SWE
DNF ROTH Per Einar 60 H NOR
DNF VIDELL Par 34 H SWE
Copyright @ 2002-2021 ITRA, All Rights Reserved