Event Information

 Ometepe, Nicaragua
22 February 2020

Fuego y Agua Nicaragua 2020

25 Km Trail

Itra Points
1
Mountain Level
7
Finisher level
250
National League
-
Runner Time Age Gender Nationality
1 GIBSON Derek 3:50:20
Become an ITRA member for 8€ per year to unlock all your race statistics
+
99;
28 H USA
2 Petrova Alisa 4:05:54 28 F RUS
3 KARLSSON Fredrik 4:14:10 48 H SWE
4 WEILER David 4:16:27 38 H NCA
5 GUSTAFSSON Alexander 4:37:45 35 H SWE
6 SLIWINSKI Andrew 4:47:38 38 H NCA
7 QUINTERO Eduer 4:52:08 44 H HON
8 Kihlberg Hanna 4:57:30 47 F SWE
9 BENAVIDES Carlos 5:06:42 - H CRC
10 KUEHNEL Joerg 5:08:05 47 H NCA
11 Mendieta Elena 5:10:48 37 F CRC
12 MEJIA ABARCA John 5:35:11 46 H CRC
13 VARMEGA Devon 5:44:19 34 H USA
14 LOAISIGA MIRANDA Douglas Fermin 5:47:31 29 H NCA
15 AVRAMENKO BAYSAL Elena 5:49:00 35 F NCA
16 CASTILLO ESPINOZA Simon Antonio 5:57:26 50 H CRC
17 MARTINEZ Nestor 6:02:01 49 H NCA
18 BURDETT Corrie 6:02:33 33 F USA
19 CACERES ALVAREZ Agustin 6:09:05 30 H NCA
20 MORNINGSTAR Trevor 6:13:44 41 H CAN
21 LINDH Henrik 6:14:44 54 H SWE
22 HERNANDEZ Kenia 6:16:10 35 F NCA
23 NUALART Jo 6:16:30 48 F GBR
24 VINDAS Crcstian 6:19:07 42 H CRC
25 CORNELIUS Dan 6:21:56 35 H NCA
26 DEFLANDRE Marie Agathe Sophie 6:29:33 25 F CRC
27 RUIZ Alejandra 6:30:18 33 F CRC
28 ORSONI Stephane 6:32:25 52 H FRA
29 ESPINALES CACERES Yader Leonel 6:33:39 28 H CRC
30 LOPEZ Walter 6:33:41 28 H CRC
31 ZETTERBERG Katarina 6:33:50 54 F SWE
32 HELLSING Sofie 6:33:57 34 F SWE
33 DUARTE Jhonatan 6:41:05 44 H CRC
34 LOPEZ PALMA Jose Angel 6:43:16 30 H NCA
35 BARQUERO Roxana 6:47:20 44 F CRC
36 PANIAGUA Gladys 6:52:32 50 F NCA
37 ALVARADO Victor 6:52:37 40 H USA
38 CORRALES BETANCOURT Carlos Ernesto 6:56:29 36 H NCA
39 MORELAND Kristen 6:56:37 26 F USA
40 KERSTIN Wolff 6:58:28 63 F SWE
41 OHRSTROM Asa 6:58:30 59 F SWE
42 CASTRO P 7:01:13 44 H NCA
43 JARQUIN SOTO Katherine 7:03:22 34 F CRC
44 LINDH Carina 7:04:15 54 F SWE
45 SENQUI Lyndsay 7:05:29 39 F NCA
46 CABARGA Antonio 7:05:33 42 H NCA
47 SPINOSI Francisco 7:08:40 42 H NCA
48 PETTERSSON Sven 7:11:14 63 H SWE
49 HURTADO Daniel 7:13:46 39 H NCA
50 ALEXANDER Shana 7:14:23 41 F USA
51 MYERS Laura 7:14:35 28 F NCA
52 BLAND John 7:14:46 59 H NCA
53 STETSON Josh 7:15:07 35 H USA
54 PARRALES Hernaldo 7:17:23 46 H NCA
55 ESCOBAR Octavio 7:25:41 51 H NCA
56 PANIAGUA Giancarlo 7:25:43 40 H NCA
57 MORENO Magdiel 7:27:44 32 H NCA
58 ALESSIO PASOS Alejandro Rene 7:31:05 26 H NCA
59 LOPEZ Jadia 7:35:17 41 F NCA
60 HULME Shannon 7:37:52 38 H CAN
61 PETTERSSON Anita 7:37:55 56 H SWE
62 MAIRENA Hector 7:41:43 30 H NCA
63 MEJIA Otto 7:43:11 43 H NCA
64 SAENZ Joselyne 7:55:26 42 F NCA
DNF STRSM Mikael 69 H SWE
DNF AGUILAR Jose 49 H HON
DNF AGYERO ROJAS Bere 44 F CRC
DNF ARAUJO CORNEJO Nadia 33 F HON
DNF AZOFEIFA MONGE V Ctor Manuel 53 H CRC
DNF CACERES MIRANDA Tomas Aurelio 28 H NCA
DNF CUBILLO Rafael 42 H NCA
DNF CUSIMANO Bethsheba 47 F NCA
DNF DAVILA Irving 42 H NCA
DNF DIPIERO Gina 36 F NCA
DNF DONATO Elisa 40 F USA
DNF DONEGAN Anthony 53 H GBR
DNF DOYLE Andria 44 F USA
DNF FAITHFULL Michelle 50 F RSA
DNF GODOY Natalia 39 F NCA
DNF GONZALEZ Maria Teresa 49 F NCA
DNF GRETZINGER Steve 58 H USA
DNF GUIDO Miguel 32 H NCA
DNF HALLESLEVENS Rita 38 F NCA
DNF HULME Mary 35 F USA
DNF HUNTER Jacquelyn 36 F CRC
DNF LABRANCHE Jordan 29 H FRA
DNF LOVO MART NEZ Sarais 33 F NCA
DNF MAYNES Michael 49 H USA
DNF MORALES Carlos Andres 41 H CRC
DNF SACASA Daniel 38 F NCA
DNF SEQUEIRA Jorge 62 H NCA
DNF SOUCIE Jennifer 46 F USA
DNF SOUTHAN Phillip 38 H USA
DNF ULLOA Joel 33 H NCA
DNF VERA L-PEZ Josz Luis 49 H CRC
DNF VERNON Matthew 40 H USA
DNF WILLIAMS Donna 43 F NCA
DNF ZAK David 50 H USA
DNF ZUNIGA Carlos 36 H NCA
Copyright @ 2002-2021 ITRA, All Rights Reserved