Event Information

 Asker, Norway
29 June 2018

Salomon Xreid Jotunheimen 2018

Salomon Xreid Jotunheimen

Itra Points
5
Mountain Level
7
Finisher level
320
National League
-
Runner Time Age Gender Nationality
1 NORDSKAR Gjermund 18:17:00
Become an ITRA member for 8€ per year to unlock all your race statistics
+
150;
30 H NOR
2 NORDSKAR Jo Hoff 18:46:00 31 H NOR
3 Fredheim Vegard 19:53:00 33 H NOR
4 LESNIAK Kamil 20:28:00 25 H POL
5 ANDERSEN Martin 20:40:00 31 H NOR
5 BOTNEN Ernst Olav 20:40:00 29 H NOR
5 HAUG Anders 20:40:00 33 H NOR
5 Skjeflo Espen Waage 20:40:00 29 H NOR
9 Nordskar Sylvia 21:10:00 25 F NOR
10 OVSTEHAGE Vemund 21:18:00 24 H NOR
11 FREDRIKSEN Terje 21:20:00 48 H NOR
12 FREDRIKSEN Espen 21:24:00 34 H NOR
13 BAZILCHUK Molly 21:52:00 28 F NOR
14 LOVDOKKEN Jan Olav 21:58:00 24 H NOR
15 SELLEVOLL Borge 22:00:00 43 H NOR
16 TRISETH Vegard 22:04:00 43 H NOR
17 GROGAARD Johan Henrik 22:06:00 21 H NOR
17 Lund Christian 22:06:00 21 H NOR
19 HUUSE CHRISTOPHER 22:29:00 30 H NOR
20 STOVNER Roar Bakken 22:43:00 31 H NOR
21 BOCCHI Mathieu 23:26:00 31 H FRA
22 Mollandsoy Mast 23:36:00 28 NOR
22 RICHTER Liv 23:36:00 30 F NOR
22 Sand Vegard Lyngvi 23:36:00 37 H NOR
25 NAALSUND Tor Olav 23:48:00 44 H NOR
26 SHARPE Charlie 23:52:00 48 H NOR
27 HOMDROM FREDRIKSEN Kristoffer 23:56:00 32 H NOR
27 LIE MAGNUS Pal 23:56:00 32 H NOR
29 POLLESTAD Ove 24:03:00 45 H NOR
29 THOMASSEN Oyvind 24:03:00 39 H NOR
31 LOVAS Steinar 24:04:00 46 H NOR
32 NONSTAD Kristoffer 24:05:00 31 H NOR
33 DAHL Knut Einar 24:45:00 30 H NOR
33 EKENBERG Atle 24:45:00 38 H NOR
33 LOSET Gaute Dag 24:45:00 34 H NOR
36 DE WEVER Aaike 25:27:00 39 H BEL
37 DYBVAD Alexander 25:28:00 29 H NOR
37 Dybwad Rune 25:28:00 46 H NOR
39 Berntsen Terje 25:31:00 55 H NOR
40 ALSAKER Geir 25:34:00 44 H NOR
40 Berentsen Fredrik 25:34:00 39 H NOR
42 Eriksson Sigurd 25:51:00 50 H NOR
42 Johannessen Tom 25:51:00 49 H NOR
44 HEGNA Bendik 26:02:00 39 H NOR
45 MIETLE Hans Petter 26:21:00 43 H NOR
46 EDOY Odd 26:25:00 61 H NOR
46 FIMREITE Stian 26:25:00 45 H NOR
46 RUSTEN Jakob 26:25:00 47 H NOR
49 Rostad Trym 26:40:00 27 H NOR
49 SOLLIEN Erik 26:40:00 27 H NOR
51 FREDRIKSEN Eirik 26:42:00 34 H NOR
52 HJUKSE Gro Siljan 26:59:00 37 F NOR
53 WACKO Tomasz A 27:00:00 32 H NOR
54 BORGEN Tommy 27:10:00 29 H NOR
55 Eidsmo Bjornar 27:14:00 39 H NOR
56 SMESTAD Marcus 27:17:00 40 H NOR
57 MARTHINUSEN Ivar 27:19:00 32 H NOR
58 NYHUS Even 27:22:00 27 H NOR
59 FAGERSTEN Jesper 27:23:00 53 H SWE
60 BERGE Trond 27:31:00 40 H NOR
60 HAGELAND Espen 27:31:00 37 H NOR
60 SANDEN Morten 27:31:00 30 H NOR
63 DIGERUD Lars 27:35:00 22 H NOR
64 BORSET Ida 27:39:00 27 F NOR
65 KARLSSON Torbjorn 27:44:00 43 H SWE
65 TROLLTOFT Tomas 27:44:00 46 H SWE
67 SODEFJED Lars 28:02:00 38 H NOR
68 Berg Mathias 28:04:00 29 H NOR
69 EIKILD Magne 28:06:00 53 H NOR
70 Thoresen Pal 28:07:00 48 H NOR
71 BARTH Daniel Peter 28:27:00 34 H NOR
71 LUND Henriette 28:27:00 26 F NOR
71 NATEDAL Arne 28:27:00 51 H NOR
74 KVALSOREN Magne 28:40:00 45 H NOR
75 GULDBJORNSEN Johan 28:53:00 38 H NOR
76 SONDENAA Ole Magne 29:07:00 38 H NOR
77 FUNDINGSRUD Morten 29:09:00 44 H NOR
78 LUMME Eero 29:22:00 43 H FIN
78 PAAKKOLANVAARA Mikko 29:22:00 38 H FIN
80 DOMMERSNES Trygve 29:24:00 24 H NOR
80 FORRE Anna Sofie 29:24:00 22 F NOR
80 FORRE Magnus 29:24:00 32 H NOR
83 HAUKELAND Bjorn Dyregrov 29:45:00 36 H NOR
84 NILSEN Anders Riis 29:48:00 40 H NOR
85 Michajlov Vlastimil 29:50:00 41 H CZE
86 MIKKONEN Jaakko 29:56:00 39 H FIN
87 PAULSEN Britt 29:58:00 31 F NOR
88 JOHNSEN Joachim 29:59:00 46 H NOR
89 EIKELIND Tom 30:00:00 40 H NOR
90 AUSTBO Geir Inge 30:15:00 44 H NOR
90 MARKUSSEN Trond 30:15:00 58 H NOR
92 PAALSRUD Knut Ivar 30:22:00 54 H NOR
93 HELLAND HANSEN Kristin 30:35:00 21 F NOR
93 MEINICKE Stina 30:35:00 21 F NOR
95 MURGAS Jan 30:40:00 35 H SVK
96 GODLI Evind Haakenstad 30:54:00 32 H NOR
96 NASS Oystein Jack 30:54:00 47 H NOR
98 BERNTSEN Merete 30:55:00 36 F NOR
99 MELBY Vegar 30:56:00 44 H NOR
100 BUER Svein 31:04:00 47 H NOR
100 EIDE Torgils 31:04:00 53 H NOR
102 HAUGLAND Inger 31:11:00 40 F NOR
103 LOVSETH Jorgen Natvig 31:20:00 22 H NOR
104 ASPHOLM Charlotte 31:33:00 44 H GBR
104 EIKELAND Kenneth 31:33:00 42 H NOR
104 GRASTVEIT Gaute 31:33:00 43 H NOR
104 HANDEGAARD Gisle Martens 31:33:00 46 H NOR
104 HEDALV Elise Sangolt 31:33:00 42 F NOR
104 Hefte Lars 31:33:00 37 H NOR
110 JENSEN Ingrid 31:35:00 38 F NOR
110 SAUGERUD Erik 31:35:00 52 H NOR
110 SPILLING Anders 31:35:00 46 H NOR
113 GASKELL Jenn 31:48:00 30 F GBR
113 Jones Tyler 31:48:00 32 H USA
115 MAGYARI Gabor 31:53:00 37 H NOR
116 GJONE Stian 31:57:00 45 H NOR
117 Skollevold Christian 32:08:00 33 H NOR
118 HAMMERO Tore 32:11:00 30 H NOR
119 DAHLE Janne 32:15:00 28 F NOR
120 SVEEN Oyvind 32:16:00 24 H NOR
121 JOHANSSON Niklas 32:40:00 45 H SWE
122 OVERLIE Morten 32:59:00 41 H NOR
122 STENEHJEM Roy Magne 32:59:00 36 H NOR
124 Abrahamsen Leif 33:24:00 49 H NOR
125 BERGET Finn Arve 33:35:00 55 H NOR
125 ESPE Hildegunn 33:35:00 48 F NOR
127 IGESUND Cecilie Longva 33:42:00 42 F NOR
128 CLAESSON Stefan 33:45:00 54 H SWE
128 ISEGRAN Patrik 33:45:00 49 H SWE
130 Bleie Bjorn 33:52:00 43 H NOR
130 Kvernenes Ole 33:52:00 43 H NOR
130 STEGEGJERDET Kjell Arne 33:52:00 50 H NOR
130 STRAND VESTBO Anders 33:52:00 44 H NOR
134 Strebel Brian 34:10:00 30 H USA
134 Sudfeld Kari 34:10:00 30 F USA
136 ALPERS Henrik 34:25:00 39 H NOR
137 CHAPMAN David 34:35:00 38 H GBR
138 HOLSETHER Svein Tore 34:47:00 46 H NOR
139 ENGER Lars 35:08:00 30 H NOR
139 ENGER Magnus 35:08:00 36 H NOR
139 Enger Morten Aleksander 35:08:00 32 H NOR
142 BLOM Lisa 35:21:00 39 F SWE
142 JOHANSEN Lena Britt 35:21:00 38 F NOR
142 KRANSVIK Monika 35:21:00 44 F NOR
145 BONNELYKKE Jesper 35:31:00 48 H DEN
145 LEAHY Richard 35:31:00 49 H GBR
147 NESBO Jens 36:41:00 33 H NOR
148 FLAAT Ove 36:45:00 49 H NOR
148 JONASSON Anders 36:45:00 51 H NOR
148 Storgaard Michael 36:45:00 41 H DEN
Copyright @ 2002-2021 ITRA, All Rights Reserved